فر.زم
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ فر.زم
آرشیو وبلاگ
      دنیای سرگرمی ()
تست های خودشناسی (کوتاه و جالب) نویسنده: فر.زم - شنبه ۱۳ تیر ،۱۳۸۸

از میان خورشید ، ماه ، دریا و درخت به ترتیب کدام را بیشتر دوست دارید؟

 

 

پاسخ را همین پایین ملاحظه کنید.

.

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ تست:

برای تعبیر این تست گفته شده است . خورشید نماد پدر است ، ماه نماد مادر ، دریا به معنی همسر است و درخت به معنی فرزند.


 

برای انجام این تست باید قدری از قوه تخیلتان کمک بگیرید. فرض کنید در یک دالان طولانی قرار دارید که در انتهای آن یک میز است و بر روی میز یک لیوان قرار گرفته است. اکنون بگویید شما دوست دارید لیوان چه شکلی باشد و درون آن چیزی باشد؟

 

 تعبیر جوابتان را همین پایین مشاهده بفرمائید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

.

 

.

 

.

 

.

 

.

 

.

 

.

 

.

 

.

 

 

 

شکلی که از لیوان بیان کرده اید نماینگر شکل فرد ایده آل و مورد علاقه شما است و مایع درون لیوان بیانگر شخصیت درونی است که شما تمایل دارید فرد مورد علاقه شما دارا باشد.

این داستان را بخوانید و به سوالی که در انتها می آید پاسخ دهید.

 

فرض کنید که زن و شوهری دریک طرف رودخانه نشسته اند و مرد برای کاری ضروری به شهری که در طرف دیگر رودخانه بود میرود و می گوید که تا کمتر از نیم ساعت بر میگردد. مرد میرود و تا ساعت ها بعد باز نمی گردد. زن که علاقه فراوانی به شوهرش داشت بسیار نگران میشود و فکر میکند ممکن است برای شوهرش مشکلی پیش آمده باشد که به کمک او نیاز داشته باشد برای همین  تصمیم می گیرد به دنبال شوهرش برود. ولی برای عبور از رودخانه می بایست سوار قایق شود و هیچ پولی هم ندارد. زن ماجرا را برای صاحب قایق تعریف میکند و هر چقدر گریه  و التماس می کند، صاحب قایق راضی نمی شود که بدون پول او را ببرد.

 

 زن به مرد پولداری که از آنجا رد میشو د موضوع را می گوید. مرد پولدار میگوید حاضر است پول را به او بدهد ولی به شرطی که زن نیز در قبال آن پول حاضر شود خواسته جنسی او را برآورده کند. زن که خیلی نگران شوهرش بود قبول میکند.

 

زن بعد از این که از رودخانه  رد می شود، شوهرش را که بدلیل موجهی نتوانسته بود بیاید و وسیله ای هم برای اطلاع دادن نداشته پیدا میکند و ماجرا را برای شوهرش تعریف میکند. شوهر زن وقتی ماجرا را می شنود بسیار عصبانی می شود و سیلی محکمی به گوش زن می زند و  او را ترک می کند....

در این داستان چهار شخصیت وجود داشت. زن، شوهر، صاحب قایق، مرد پولدار؛ که هر کدام شاید به نوعی مقصر این واقعه بوده اند. حالا از نظر شما به ترتیب کدامیک گناهکارتر و کدامیک تقصیر کمتری داشته است؟

 

قبل از پاسخ به این پرسش این نکته رادر نظر داشته باشید که هر کدام از این شخصیت ها تنها یک خطا مرتکب شده اند یعنی مثلا درباره شوهر، او مجبور بوده که به شهر برود و الزاماً باید تنها میرفته یعنی تنها خطای وی برخورد بد او با زن است. (چون این داستان ترجمه است و تفاوت فرهنگی در آن کاملا مشهود است این در نظر آوری بسیار مهم است )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تحلیل تست :

 

در این داستان هر کدام از شخصیت ها خطایی انجام دادند و برای انجام خطا هم انگیزه ای داشتند. در واقع همه ما انسانها وقتی کار خطایی را انجام میدیم حتماً انگیزه و بهانه ای داریم که برای خودمان توجیه شده است و گرنه آن خطا را انجام نمیدادیم. اینطور که نگاه کنیم، میبینیم که هیچ خطایی وجود ندارد چون هر کسی برای انجام کارهایش دلیل و توجیهی دارد و از نظر خودش کار درستی است، وگرنه انجام نمیداد. خوب چهار شخصیت داستان خطاهای زیر (از نظر عرف یا دین یا ... ) را با انگیزه های ذکر شده انجام داده اند.

 

     زن : خودفروشی کرد بخاطر عشق

 

     قایقران : به زن کمک نکرد بخاطر پول

 

     مردپولدار: به زن پیشنهاد و تجاوز کرد بخاطر شهوت

 

     شوهر : با زن برخورد نامناسب کرد بخاطر غیرت

 

حالا شما هر کدام از شخصیت های فوق را که بی گناه تر بدانید، یعنی انگیزه فرد برای شما دارای اهمیت بیشتری است. مثلا کسی که زن را بی گناه تر بداند یعنی برای او عشق داری اهمیت بیشتری است. پس اگر مثلا کسی پاسخ دهد که: مرد پولدار، شوهر، زن و قایقران؛ برای او بترتیب: پول، عشق، غیرت و شهوت دارای اهمیت بیشتری هست.

 

 

دکتر ها معتقدند که اگر بتوانید ظرف ۳ ثانیه صورت مردی را در میان دانه های قهوه در عکس زیر پیدا کنید، نیم کره  راست مغز شما، بهتر از افراد دیگر پرورش یافته است. اگر بین ۳ ثانیه تا یک دقیقه طول بکشد، نیم کره راست مغز شما به صورت عادی پرورش یافته است. اگه بین یک دقیقه تا سه دقیقه طول بکشد، یعنی سمت راست مغز شما کند عمل میکند و باید پروتئین بیشتری مصرف کنید. اگر هم بعد از سه دقیقه هنوز نتوانستید آنرا پیدا کنید،پیشنهاد میشود بیشتر به دنبال انجام اینگونه تست ها باشید تا آن بخش از مغزتان قوی تر بشود.

اگر  نتوانسیتد صورت را پیدا کنید  و فکر می کنید کل این تصویر سرکاری است می توانید جواب را اینجا ببینید .

 

تست خودشناسی

 

 

 

 

تست خودشناسی

 

از اینکه اوقات فراغت و وب گردیتون را با ما می گذرونین یه دنیا ممنونیم .

برای استفاده از تست های خودشناسی بیشتر به بخش انواع تست خودشناسی و شخصیت شناسی مراجعه کنید.

تست خودشناسی

تست خودشناسی

 

 

لطفا به این دو سوال پاسخ دهید .

تفسیر پاسختان را  در پایین همین پست مشاهده بفرمائید.

۱.دره را توصیف کنید.
2.چگونه با این مانع کنار می آیید؟
.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.*********

 

تفسیر پاسخ شما

۱:توصیف و تعریف شما از دره بیانگر دیدگاه شما نسبت به مرگ است.
2:پاسخ شما به سوال دوم نشاندهنده کنار آمدن با مرگ و میزان ترس شما از مرگ است.

 

تست خودشناسی

 

تست خودشناسی

  نظرات ()
مطالب اخیر آیا در دوران بارداری به اندازه دو نفر بخورم ؟ پوست و بارداری استفراغ حاملگی 16 ماده ضد تهوع در دوران بارداری تغذیه زنان باردار انتخاب لباس مناسب در دوران بارداری خلقت زن دوشنبه ٢٧ دی ،۱۳۸٩ تفکر مثبت پادشاه دانا
کلمات کلیدی وبلاگ بارداری و زایمان (٦) داستان های زیبا (٤) آشپزی (۱) تست خودشناسی (۱)
دوستان من كتاب خانه كتاب ياب سالاري اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب